Бочча. Колінько здобув бронзову медаль на Паралімпійських іграх у рідкісному виді спорту
Український атлет Артем Колінько вперше в історії здобув медаль на Паралімпійських іграх у маловідомому в Україні виді спорту – бочча. Він виборов бронзу в чоловічому турнірі класу BС4.
Колінько зіграв п'ять поєдинків, щоб дістатися до поєдинку за бронзу, де з мінімальною перевагою обіграв хорватського суперника Давора Комара з рахунком 4:3.
Вирішальним моментом у медальній грі, що відбулася в неділю, 1 вересня, став перший енд, який Колінько виграв із результатом 3:0. Крім того, українець здобув перемогу в третьому з чотирьох ендів із рахунком 1:0.
Під час дебютного виступу України в цьому виді спорту на Паралімпіаді Колінько зіграв у шести матчах, здобувши чотири перемоги та зазнавши двох поразок. Артема переграли лише британець Стівен Макгвайр у груповому раунді та колумбієць Еділсон Чіка Чіка в півфіналі. Тепер вони будуть боротися за золоту медаль.
На Паралімпійських іграх Україна була представлена і в жіночому турнірі, де Наталія Коненко змагалася у класі B4. Вона виграла 5 ендів, проте зазнала трьох поразок, що призвело до четвертої позиції у її групі.
Артем Колінько, 40-річний спортсмен з України, змагається в класі BC4 та представляє Дніпропетровську область. У 2023 році він став чемпіоном Європи в змішаному парному турнірі разом із Наталією Коненко. Колінько також є учасником чемпіонатів світу, де в 2022 році вперше потрапив до топ-10 в особистих змаганнях, зайнявши 10-те місце.
Бочча - гра з м'ячем для людей з обмеженими руховими можливостями, схожа на боулінг. Бочча є паралімпійським видом спорту, гра проходить на корті. Бочча активно розвивається, у неї грають люди з патологіями центральної нервової системи та з травмами хребта. Ця гра використовується для їх реабілітації.