Команда Реброва зазнала поразки від Чехії та опинилася на дні групи: перегляди матчів Ліги націй.
У вівторок, 10 вересня, футбольна збірна України, яка зазнала поразки від Албанії (1:2) на початку змагань, зіграла матч 2-го туру Ліги націй проти Чехії на "Фортуна Арені" в Празі. В цей же день у трьох дивізіонах відбулися ще вісім зустрічей турніру, який у 2022 році здобула команда Іспанії.
Україна: Трубін, Тимчик, Забарний, Матвієнко, Миколенко, Зінченко (Піхальонок, 85), Степаненко (Малиновський, 77), Ярмоленко (Циганков, 68), Шапаренко (Судаков, 68), Мудрик, Ванат (Яремчук, 77).
І підопічні Івана Гашека, і команда Сергія Реброва серйозно розчарували своїх фанатів на початку турніру, адже чехи зазнали поразки в гостях від грузинів з рахунком 1:4. Тож перед матчем у Празі їх особливо не потрібно було мотивувати. Сподівалися, що у Мудрика, який повернувся на поле після травми, та його товаришів не виникне жодних труднощів.
Обидва наставники вирішили ризикнути і внесли по шість змін у стартові склади. У нашій команді Коноплю, Бражка, Кабаєва, Судакова, Циганкова та Яремчука замінили Тимчик, Зінченко, Степаненко, Мудрик, Ярмоленко та Ванат.
На жаль, активність чехів на старті поєдинку принесла свої плоди в середині першого тайму, коли груба помилка "жовто-синіх" в обороні дозволила Шульцу з "Вікторії" забити свій дебютний гол за національну команду -- 1:0.
Хлопці під керівництвом Реброва знають, як проявити себе на полі. На 37-й хвилині, після подачі від Шапаренка, Ванат, його товариш по "Динамо", точно вразив ворота головою, зрівнявши рахунок у матчі — 1:1. Це був його перший гол за збірну України.
Проте перед самим відпочинком чехи знову скористалися своєю перевагою у зрості. Після подачі у нашу штрафну зону та не надто вдалого вибиття м'яча невтомний Шульц вдруге вивів свою команду вперед — 2:1. У першій половині гри обидва суперники завдали три удари в площину воріт, і всі вони виявилися результативними.
Після відновлення гри Україна почала домінувати на полі, і чеська команда зрідка загрожувала воротам Трубіна. Ванат і Мудрик мали чудові можливості для голу, але не змогли їх реалізувати. Більше того, вони сприяли голу суперників, коли арбітр, переглянувши VAR, призначив пенальті за порушення правил Матвієнка. Соучек не підвів і чітко вразив ціль з "позначки" — 3:1.
Добре, що українці і після цього не опустили руки, і на 84-й хвилині Судаков, який вийшов на заміну, скоротив відставання -- 3:2. Билися наші футболісти до останнього, але врятувати гру не змогли. Поки що -- дві поразки поспіль і останнє місце в групі. Але не катастрофа...
Ще в одному поєдинку ігрового дня Албанія на своєму полі програла Грузії -- 0:1 (Кочорашвілі, 71).
Рейтинг команд: 1. Грузія -- 6 балів (різниця голів -- 5:1); 2. Албанія -- 3 (2:2); 3. Чехія -- 3 (4:6); 4. Україна -- 0 (3:5).
У наступних матчах турніру під керівництвом Сергія Реброва його команда зустрінеться з грузинським колективом 11 жовтня в Познані, а також з чеською збірною 14 жовтня у Вроцлаві.
Нідерланди зустрілися з Німеччиною в захоплюючому матчі, який завершився з рахунком 2:2. Голами відзначилися Рейндерс на 2-й хвилині та Дюмфріс на 51-й хвилині, тоді як Ундав забив на 38-й, а Кімміх підсумував перший тайм голом на 45+3.
Угорщина -- Боснія та Герцеговина -- 0:0.
Позиції команд виглядають наступним чином: 1. Німеччина — 4 бали (різниця голів — 7:2); 2. Нідерланди — 4 (7:4); 3. Боснія і Герцеговина — 1 (2:5); 4. Угорщина — 1 (0:5).
Поточні результати команд: 1. Греція – 6 очок (5:0); 2. Англія – 6 очок (4:0); 3. Ірландія – 0 очок (0:4); 4. Фінляндія – 0 очок (0:5).
Дивізіон С можна перефразувати як "Сектор С" або "Група С".
Латвія здобула перемогу над Фарерськими островами з рахунком 1:0, гол на рахунку Варславанса на 64-й хвилині.
Північна Македонія перемогла Вірменію з рахунком 2:0, завдяки голам Барді на 70-й хвилині та Міовського на 79-й. На 45+4-й хвилині матчу червону картку отримав Зайков з команди Північної Македонії.
Становище команд: 1. Північна Македонія -- 4 (3:1); 2. Вірменія -- 3 (4:3); 3. Латвія -- 3 (2:4); 4. Фарерські острови -- 1 (1:2).
Позиції команд: 1. Молдова — 3 очки (2:0); 2. Мальта — 3 очки (1:2); 3. Андорра — 0 очок (0:1).
Раніше "ФАКТИ" писали про те, що збірна України не змогла подолати груповий етап на Євро-2024.