Троє українських атлетів досягли успіху на Діамантовій лізі: всі деталі - Спорт | Експрес онлайн
Ярослава Магучіх утретє поспіль стала чемпіонкою цих змагань, а Олег Дорощук повторив особистий рекорд.
У бельгійському Брюсселі фіналом Діамантової ліги завершився легкоатлетичний сезон. До вирішального змагання потрапило четверо наших спортсменів: у стрибках у висоту пройшли відбір Ярослава Магучіх, Ірина Геращенко та Олег Дорощук, а в метанні списа -- Артур Фельфнер.
Від Ярослави Магучіх усі чекали лише перемоги, і вона її здобула. Спортсменка єдина з першої спроби взяла планку 1,97 м і втретє поспіль виграла головний діамант цієї Ліги! Ірина Геращенко здобула "бронзу", стрибнувши на 1,92 м. Артур Фельфнер фінішував лише шостим.
Для шанувальників легкої атлетики справжнім відкриттям став дебютант Олег Дорощук. Ще рік тому він не входив до числа провідних стрибунів у висоту на світовій арені, але тепер закріпився в еліті. На початку Діамантової ліги Олег не брав участі в змаганнях через відсутність запрошення. Його популярність зросла після здобуття бронзової медалі на чемпіонаті Європи та встановлення особистого рекорду на Олімпіаді, де він стрибнув на 2,31 метра, зайнявши шосте місце. Спочатку його запросили на етап Ліги в польську Сілезію, а згодом – і в Рим, де він обидва рази посів третє місце. Проте цього було недостатньо для виходу у фінал, оскільки за набраними балами він не потрапляв у першу шістку. Але, завдяки відмові трьох спортсменів, які випереджали його у рейтингу, Олег отримав автоматичне запрошення до фіналу. Він вирішив скористатися цією можливістю. Як і на Іграх у Парижі, спортсмен націлився на висоту 2,31 м, повторивши свій особистий рекорд і здобувши історичне "срібло".
— Ще до початку Олімпійських ігор я отримав запрошення на етап Ліги в Римі, — ділиться враженнями Олег Дорощук. — Тому я був психологічно підготовлений до цього змагання. Найголовніше — демонструвати свої досягнення, і тоді запрошення не забаряться. Щодо атмосфери, то на Діамантовій лізі все відбувається на зовсім іншому рівні, ніж на інших турнірах. І у фіналах, і на етапах забезпечений ідеальний порядок. Завжди можна розраховувати на комфортні умови проживання та високу організацію заходу.
Після завершення Олімпійських ігор фізична підготовка атлетів зазвичай знижується. Чи помічаєте ви це?
-- Так, звичайно. Пік форми припав, як і потрібно, на Олімпіаду, і на наступних змаганнях результат падає. Після Парижу я змагався у польській Сілезії й там показав результат 2,29 м, у Римі -- 2,27 м. Далі були ще одні змагання нижчого класу у швейцарській Беллінцоні, де я стрибнув на 2,24 м. Те, що у фіналі Ліги вдалось повторити особистий рекорд, радше виняток з правил. Може, організм відчув, що це останні змагання у сезоні й видав все, що міг (усміхається).
-- З особистим рекордом 2,31 м можна постійно залишатися в еліті?
Для того, щоб кваліфікуватися на чемпіонат світу наступного року, необхідно подолати висоту 2,33 м. Це є критерієм, який дозволяє здобувати очки в рейтинговій системі та пройти відбір на ЧС. Отже, саме ця висота виступає своєрідним пропуском до елітного рівня. Якщо ти регулярно стрибаєш на 2,33 м, то можеш розраховувати на призові місця не лише на чемпіонаті світу, а й на інших престижних змаганнях.