Бідний висловив свою думку про слова кандидата на пост президента МОК стосовно можливого відновлення участі Росії в міжнародних спортивних змаганнях.


Міністр молоді та спорту України Матвій Бідний прокоментував заяви віцепрезидента Міжнародного олімпійського комітету (МОК) та кандидата на посаду президента організації Хуана Антоніо Самаранча-молодшого щодо можливого повернення Росії до міжнародної спортивної спільноти.

У коментарі AFP очільник Мінмолодьспорту наголосив, ці висловлювання глибоко обурили та здивували українську спортивну спільноту.

Уся українська спортивна громада була сильно шокована та обурена висловлюваннями віцепрезидента Міжнародного олімпійського комітету, кандидата на посаду президента Хуана Антоніо Самаранча-молодшого. Він неодноразово, зокрема під час останньої конференції в Будапешті, підкреслював, що існує невирішене питання - мовляв, необхідно працювати над відновленням членства Російського олімпійського комітету в МОК, - зауважив міністр.

Ще більш дивною, за словами Бідного, була заява Самаранча про те, що МОК не повинен займати якусь сторону, бо це означає відгородитися від якоїсь іншої сторони.

"Мені хотілося б з'ясувати, що саме мав на увазі пан Самаранч. На нашу думку, це може свідчити про те, що він, можливо, не повністю усвідомлює ситуацію в Україні та злочини, які здійснює Росія. Росію зараз ізолювали санкціями, і вона засуджена всіма цивілізованими країнами світу," - зазначив Бідний.

Глава Мінмолодьспорту підтвердив намір запросити пана Самаранча до України, аби він зміг на власні очі побачити наслідки агресії з боку Росії.

Вважаю, що ми могли б запросити пана Самаранча завітати до України, щоб продемонструвати йому знищені спортивні об'єкти, а також надати можливість поговорити з атлетами, які втратили рідних внаслідок російської агресії.

"Ми сподіваємося, що це просто невдалий випадок. Однак, якщо це свідчить про потурання агресору, то така позиція не узгоджується з амбіціями пана Самаранча стати президентом організації, що має на меті бути лідером світового спортивного руху", - наголосив міністр.

Бідний підкреслив, що лідер подібної організації не може не розуміти ту відповідальність, яка покладена на МОК.

"Як лідер, він зобов'язаний дотримуватися основних принципів справедливості, миру та міжнародного права. Такі висловлювання видаються нам незвичними і неприйнятними", - підкреслив він.

Напередодні міністр молоді та спорту України Матвій Бідний та міністр закордонних справ України Андрій Сибіга опублікували спільну заяву. У ній зазначено, що заклики Самаранча до відновлення членства Росії в МОК є неприйнятними, оскільки вони ігнорують той факт, що санкції проти РФ були введені у відповідь на її неспровоковану агресію проти України.

"Нещодавно ми бачили приклад на міжнародному конгресі з шахів у Будапешті, де, незважаючи на всі спроби росіян просунути рішення про повернення під власним прапором, їм не вдалося цього досягти. Це свідчить про те, що міжнародна спільнота розуміє контроверсійність і скандальність таких рішень", - зауважив Бідний.

Він акцентував увагу на тому, що Росія застосовує спорт як засіб пропаганди та реалізації своїх цілей.

Спорт є однією з тих областей, які Росія активно експлуатує для своїх пропагандистських цілей, акцентуючи на своїй силі та міжнародному впливі. Спортсмени, які виступають на світовій арені, стають засобом просування російських інтересів. У зв'язку з цим міжнародна спортивна спільнота повинна докласти всіх зусиль для підтримки справедливого миру у світі.

Ми сподіваємося на відповідальну позицію від організації, яка займає провідні позиції в міжнародному спортивному русі, і що Міжнародний олімпійський комітет дотримуватиметься міжнародних норм. Якщо певна країна порушує ці норми та використовує спорт як засіб пропаганди і виправдання своїх злочинних дій, її слід позбавити права участі в міжнародних змаганнях. Маємо надію, що в МОК вистачить усвідомлення власної відповідальності для ухвалення обґрунтованих рішень, - підкреслив Бідний.

Україна вимагає від міжнародних спортивних організацій призупинити членство Росії.

Відзначається, що українська делегація направила звернення до міжнародних федерацій з волейболу, настільного тенісу, кінного спорту, тхеквондо, дзюдо, фігурного катання та велоспорту з цим проханням.

Також Мінмолодьспорту повідомили, що станом на 1 жовтня 2024 року на війні загинули 516 українських спортсменів і тренерів, а також були зруйновані або пошкоджені 523 об'єкти спортивної інфраструктури.

Нагадуємо, що напередодні Міністерство молоді та спорту України разом із Міністерством закордонних справ виявили своє обурення висловлюваннями віцепрезидента МОК та кандидата на посаду президента МОК Хуана Антоніо Самаранча-молодшого. Він озвучив ідею про можливе відновлення членства Росії у міжнародному спортивному співтоваристві.

Related posts